Ēkas individuālais siltumpunkts ir iekārtu komplekss ēkā, kas saņem centralizēto siltumapgādi. Siltumpunktā ir iekārtas, kas paredzētas siltuma sadalei starp patērētājiem.
Siltumpunkta un siltumanesēja parametru pareiza regulēšana ļauj optimizēt izdevumus ēkas apsildei un karstā ūdens sagatavošanai un pagarināt iekārtu kalpošanas ilgumu. Ievērojot Jūsu izvēlēto siltumapgādes grafiku, Jūs ieekonomēsiet maksājumus par izmantoto siltumaenerģiju.
Saskaņā ar MK noteikumu Nr.876 „Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi” 23.11.punktu (no 21.10.2008.) viens no Lietotāja pienākumiem ir „nepārsniegt siltumtīklu temperatūras grafikā noteikto siltumnesēja atpakaļgaitas temperatūru”. Saskaņā ar minēto noteikumu 42.punktu Piegādātājs ”ir tiesīgs iekasēt kompensāciju par atpakaļgaitas siltumnesēja temperatūras paaugstināšanu vairāk par trim grādiem pēc Celsija salīdzinājumā ar līgumā noteikto temperatūras grafiku."
Automātiskie ISP :
-
Ļauj automātiski un kvalitatīvi regulēt ēku apkures sistēmas, nodrošināt telpās optimālu, iedzīvotāju izvēlētu temperatūru.
-
Jebkurā diennakts laikā iespējams sagatavot karsto ūdeni 50-55 grādu temperatūrā neatkarīgi no tā patēriņa.
-
Iespējams ieregulēt nepieciešamo apkures un karstā ūdens temperatūras režīmu noteiktam laika periodam – diennaktij (piemēram, naktī samazināt karstā ūdens temperatūru vai par dažiem grādiem pazemināt telpu apsildīšanas temperatūru).
-
Ir drošāki ekspluatācijā, jo ēkas apkures sistēma strādā ar spiedienu līdz 6 bāri.
-
Samērīgi uzturēšanas izdevumi.
-
Automātiski tiek nodrošināts ekonomisks un vienmērīgs apkures režīms atkarībā no āra gaisa temperatūras visā apkures sezonā.
-
Nodrošina patērētās siltumenerģijas precīzu uzskaiti.
Siltummezglā ir sensori, kas regulē siltumenerģijas patēriņu atkarībā no ārgaisa temperatūras, atbilstoši uzstādītajiem parametriem. Piemēram, ja ārā būs sals un temperatūra noslīdēs ievērojami zem nulle grādiem, siltumenerģijas patēriņš ēkā būs lielāks. Ja ārā būs silts, siltumenerģijas patēriņš samazināsies. Bet, ja temperatūra būs virs, piemēram, 12 grādiem pēc celsija, tad siltumpunkts izslēgsies vispār.
Siltuminženieri norāda, ka dienā, kad gaisa temperatūra ir augstāka, radiatori var būt tikai remdeni, bet naktī, kad kļūst vēsāks, siltumpunkts palielinās siltumenerģijas padevi.
Individuālais siltumpunkts ir visas dzīvojamās ēkas inženierkomunikācija, kura atrodas ēkas iekšienē un to izmanto vienīgi šīs ēkas apgādei ar siltumenerģiju, un tās apkalpošanas un remonta izdevumi ir jāsedz visiem dzīvojamās ēkas īrniekiem un dzīvokļu īpašniekiem proporcionāli dzīvokļa platībai. Neatkarīgi no tā, vai dzīvoklī ir atslēgta apkure vai patērētās siltumenerģijas aprēķināšanai tiek pielietots koeficients, dzīvokļa īpašniekiem ir jāsedz izdevumi, kuri saistīti ar individuālo siltumpunktu uzturēšanu. Tā kā individuālā siltumpunkta uzturēšanas izdevumi ir uzņēmuma pastāvīgie izdevumi, kas nav atkarīgi no piegādātās siltumenerģijas apjoma, maksa par individuālā siltumpunkta uzturēšanu ir noteikta kā konstants ikmēneša maksājums visa gada garumā. Atbilstoši LR spēkā esošai likumdošanai izdevumi par individuālā siltumpunkta uzturēšanu nav iekļauti siltumenerģijas kopējā tarifā.