Fortum pārdod savu siltumapgādes biznesu Baltijas valstīs

Fortum pārdod savu siltumapgādes biznesu Baltijas valstīs par 800 miljoniem eiro

FORTUM KORPORĀCIJAS ZIŅAS INVESTORIEM 2021.GADA 12.MARTS, 8:00 EET

Fortum parakstījis līgumu ar Partners Group Ltd. par siltumapgādes biznesu pārdošanu Baltijas valstīs. Kopējā darījuma summa bez finanšu aktīviem un saistībām ir 800 miljoni eiro. Fortum plāno reģistrēt ar nodokli neapliekamo ienākumu no kapitāla City Solutions segmenta 2021.gada otrā ceturkšņa rezultātos aptuveni 240 miljonu eiro apmērā. Darījums ir pakļauts parastajiem darījumu slēgšanas nosacījumiem, un to ir paredzēts pabeigt 2021. gada otrajā ceturksnī.

Darījums ir turpinājums Fortum stratēģijas īstenošanai, kuras ietvaros Fortum nepārtraukti pārskata savus uzņēmumus, lai optimizētu biznesa portfeli. 2019. gada jūnijā Fortum nāca klajā ar paziņojumu par stratēģiskās izvērtēšanas uzsākšanu saviem centralizētās siltumapgādes uzņēmumiem Igaunijā. 2020. gada februārī Fortum paziņoja, ka uzsāk centralizētās siltumapgādes uzņēmumu stratēģisko izvērtēšanu arī abās pārējās Baltijas valstīs.

2020. gadā Fortum izslēdza no sava biznesa portfeļa centralizētās siltumapgādes biznesus Joensuu un Järvenpää, Somijā. Turpinās stratēģiskās izvērtēšanas process centralizētās siltumapgādes un dzesēšanas biznesiem Polijā, 50% akcijām uzņēmumā Stockholm Exergi, Zviedrijā, un biznesa nodaļai Consumer Solutions.

“Darījums ir saskaņā mūsu biznesa portfeļa optimizācijas plānu un ir turpinājums mūsu veiksmīgajai stratēģiskajai izvērtēšanai Somijā 2020.gadā. Šie aktīvi izraisīja lielu pircēju interesi, jo tie jau lielā mērā ir pārveidoti aktīvos ar zemāku oglekļa intensitāti,” stāsta Pers Langers (Per Langer), Fortum City Solutions Viceprezidenta vietnieks.

“Šī investīcija atspoguļo Partners Group nepārtraukto apņemšanos veikt pārveidojošus ieguldījumus aktīvos, kuriem ir nozīmīga ietekme uz kopienām, kurās tie darbojas. Šie uzņēmumi nodrošina siltumapgādi tūkstošiem mājsaimniecību Baltijas reģionā, kurā ir bargas ziemas,” stāsta Deivids Daums (David Daum), Rīkotājdirektors, Private Infrastructure Europe, Partners Group.

Baltijas valstīs Fortum nodrošina centralizēto siltumapgādi piecās pilsētās (Tartu un Pērnavā, Igaunijā, Jelgavā un Daugavpilī, Latvijā, un Klaipēdā, Lietuvā). Šajās pilsētās Fortum pieder četras koģenerācijas stacijas, kā arī 49% akciju Kauņas koģenerācijas stacijā, Lietuvā (nodota ekspluatācijā 2020. gadā). 2020. gadā Fortum Baltijas valstīs pārdeva 1.4 TWh siltumenerģijas un 0.6 TWh elektroenerģijas ar kopējo peļņu pirms procentiem, nodokļiem un nolietojuma (EBITDA) 54 miljoni eiro, tajā skaitā 29 miljoni eiro saņemtās subsīdijas par atjaunojamiem resursiem. Uzņēmumos šobrīd strādā 275 Fortum darbinieki, kuri turpinās darba attiecības pie jaunā īpašnieka.

Fortum Korporācija

Ingela Ulfves, Viceprezidente, Investoru attiecības un Finanšu komunikācija

Papildus informācija:

Medijiem:
Fortum News Desk, tel. +358 40 198 2843

Investoriem un analītiķiem:
Ingela Ulfves, VP, IR and Financial Communications, tel. +358 40 5151 531
Rauno Tiihonen, IR Manager, tel. +358 10 453 6150
Måns Holmberg, Manager, IR and Financial Communications, tel. +358 44 518 1518

Fortum

Fortum ir Eiropas enerģētikas uzņēmums, kas darbojas vairāk nekā 40 valstīs. Saviem klientiem mēs piedāvājam elektroenerģiju, gāzi, siltumapgādes un dzesēšanas pakalpojumus, un viedus risinājumus efektīvai resursu izmantošanai. Mēs vēlamies sadarboties ar mūsu klientiem un sabiedrību, lai kopīgi sekmētu pārmaiņas, kas padarīs mūsu pasauli tīrāku. Kopā ar mūsu grupas uzņēmumu Uniper mēs esam trešais lielākais CO2 neitrālas elektroenerģijas ražotājs Eiropā. Mūsu komandā strādā 19 000 profesionāļi, bet kopējās bilances vērtība ir ap 69 miljardiem Eiro. Mums ir vajadzīgās zināšanas, resursi un iespējas, lai augtu un turpinātu virzīt pārmaiņas enerģētikas nozarē. Fortum akcijas tiek kotētas Nasdaq Helsinki biržā un Uniper akcijas - Frankfurtes biržā.. www.fortum.com

Partners Group

Partners Group ir vadošais globālais privāto tirgu ieguldījumu pārvaldnieks. Kopš 1996. gada kompānija savu klientu vārdā visā pasaulē ir investējusi vairāk nekā 145 miljardus ASV dolārus privātajos kapitālos, privātajos nekustamajos īpašumos, privātajos parādos un privātajās infrastruktūrās. Kompānijā strādā vairāk nekā 1,500 dažādu jomu profesionāļi. Uzņēmumam ir 20 biroji dažādās pasaules valstīs. Reģionālie galvenie biroji atrodas Baar-Zug, Šveicē; Denverā, ASV; un Singapūrā. Uzņēmums ir kotēts SIX Swiss biržā kopš 2006. gada (akronīms: PGHN). Vairāk informācijas atradīsiet www.partnersgroup.com vai, sekojiet mums LinkedIn vai Twitter.