Fortum atjauninājis darbības stratēģiju

Fortum ir atjauninājis darbības stratēģiju visai Fortum grupai, lai veicinātu pāreju uz tīru enerģiju un nodrošinātu ilgtspējīgus finanšu rādītājus.

Saskaņā ar Parīzes nolīguma mērķiem, Fortum plāno sasniegt oglekļa neitralitāti vēlākais līdz 2050. gadam, bet Fortum Eiropas valstu uzņēmumos - jau līdz 2035. gadam.

Fortum ir pārskatījis arī savus finanšu mērķus. Nākamajā gadā galvenā uzmanība tiks pievērsta finansiālā stāvokļa stiprināšanai, padziļinātai sadarbībai ar Uniper un mērķtiecīgiem izaugsmes plāniem. Fortum ir pieņēmis lēmumu uzsākt stratēģisko izvērtēšanu, tostarp iespēju izslēgt no portfeļa, Fortum Consumer Solutions nodaļu.

Viena no Fortum stratēģiskajām prioritātēm ir attīstīt un veicināt CO2 neitrālas elektroenerģijas ražošanu, kas paredz līdz 2025. gadam uzstādīt 1,5–2 GW sauszemes vēja un saules enerģijas jaudas.

Pēdējo sešu gadu laikā Fortum ir investējis aptuveni 11 miljardus eiro un kļuvis par Eiropā trešo lielāko CO2 neitrālas elektroenerģijas ražotāju un lielu gāzes uzņēmumu. Fortum ir vairākas priekšrocības, lai virzītu pārmaiņas Eiropas enerģētikas nozarē, kas mazinātu klimata pārmaiņas. Pārmaiņām enerģētikā ir jāsabalansē ilgtspēja, pieejamība un piegādes drošība. Tam nepieciešami ne tikai atjaunojamie energoresursi, bet arī arvien tīrāka gāze, enerģijas uzkrāšanas iespējas un citi elastīgi risinājumi, lai nodrošinātu piegādes drošību un dekarbonizētu arī rūpniecību, transporta nozari, siltumapgādi un aukstumapgādi.

“Ar stratēģijas atjauninājumu mēs nosakām virzienu un mērķus visai Fortum grupai, ieskaitot Uniper. Stratēģija tika atjaunināta ciešā sadarbībā ar Uniper un tajā ir apvienotas abu kompāniju stiprās puses. Mūsu turpmāko izaugsmi noteiks CO2 neitrālas elektroenerģijas ražošana un tīra gāze. Tādejādi mēs ilgtspējīgi pārveidosim paši savu darbību oglekļa neitrālā enerģijas ražošanā, kā arī atbalstīsim citas nozares to dekarbonizācijas mērķu sasniegšanā, ” stāsta Markus Rauramo, Fortum prezidents un izpilddirektors.

Vairāk par Fortum atjaunināto stratēģiju šeit.  

Biržas preses relīze angļu valodā.