Fortum uzsāk siltumapgādes biznesu Polijā, Baltijas valstīs un Jarvenpē, Somijā, stratēģisko izvērtēšanu

Saskaņā ar Fortum stratēģiju un nepārtrauktu biznesa portfeļa izvērtēšanu, Fortum ir nolēmis izvērtēt stratēģiskās iespējas, tostarp iespējamo centralizētās siltumapgādes un dzesēšanas biznesa Polijā, Igaunijā, Lietuvā, Latvijā un Jarvenpē, Somijā, izslēgšanu no tā biznesa portfeļa.

Balstoties uz sākotnējo novērtējumu, šie centralizētās siltumapgādes un dzesēšanas biznesi ir identificēti kā tādi, kuru alternatīva īpašumtiesību struktūra var sniegt lielāku izaugsmi un vērtības potenciālu.

2019. gadā šie uzņēmumi pārdeva 5.1 TWh siltumenerģijas un 1.3 TWh elektroenerģijas, radot apmēram EUR 120 miljonus lielu kopējo EBITDA (ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem).

Polijā Fortum nodrošina centralizēto siltumapgādi piecās pilsētās (Plockā, Čenstohovā, Bitomā, Zabžē un Vroclavā), izmantojot savas siltumenerģijas ražošanas iekārtas un/vai centralizētās siltumapgādes tīklus. Fortum Polijā ir arī divas multi-kurināmā koģenerācijas stacijas Čenstohovā un Zabžē, kas tika nodotas ekspluatācijā 2010. un 2019. gadā.  2019. gadā Fortum Polijā  pārdeva 3.3 TWh siltumenerģijas un 0.6 TWh elektroenerģijas, radot EUR 43 miljonus lielu  EBITDA.

Baltijas valstīs Fortum nodrošina centralizēto siltumapgādi piecās pilsētās (Tartu un Pērnavā, Igaunijā, Jelgavā un Daugavpilī, Latvijā, un Klaipēdā, Lietuvā). Turklāt, Fortum pieder četras koģenerācijas stacijas un viena pavisam jauna ražotne Kauņā, Lietuvā (49% akciju), kura vēl ir būvniecības stadijā. 2019. gadā Fortum Baltijas valstīs pārdeva 1.5 TWh siltumenerģijas un 0.6 TWh elektroenerģijas, radot EUR 66 miljonus EBITDA, ieskaitot subsīdijas bioenerģijai.

Šajos Fortum uzņēmumos strādā 530 darbinieki, puse no tiem – Polijā, bet otra puse – Baltijas valstīs.

Papildus tam, Fortum centralizētās siltumapgādes bizness Jarvenpē, Tūsula rajonā Somijā, ietver gan koģenerācijas staciju, gan centralizētās siltumapgādes tīklu. 2019. gadā tika pārdotas  0.3 TWh siltumenerģijas un 0.1 TWh elektroenerģijas, attiecīgi radot EUR 11 miljonus lielu EBITDA. Šo iekārtu darbību un uzturēšanu nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs.

Šobrīd nav zināms, vai biznesa portfeļa izvērtēšanas rezultātā tiks veikti kādi darījumi, un Fortum sniegs plašāku informāciju gadījumā, ja tas būs nepieciešams.

Fortum Korporācija

Ingela Ulfves, Viceprezidente, Investoru attiecības un Finanšu komunikācija

Papildus informācija:

Investoriem un analītiķiem:
Ingela Ulfves, Viceprezidente, Investoru attiecības un Finanšu komunikācija, tel. +358 40 515 1531
Måns Holmberg, Menedžeris, Investoru attiecības un Finanšu komunikācija, tel. +358 44 518 1518
Rauno Tiihonen, Investoru attiecību menedžeris, tel. +358 10 453 6150

Medijiem:
Izabela Van den Bossche, Viceprezidente, Komunikācijas, City Solutions, tel. +48 692209428
Mikael Lemström, Viceprezidents, Heating and Cooling, tel. +358 50 4532661

Par Fortum

Fortum ir viens no vadošajiem enerģētikas uzņēmumiem, kas ražo tīru enerģiju un nodrošina savus klientus ar siltumenerģiju, elektroenerģiju, dzesēšanu, kā arī piedāvā citus viedus enerģētiskos risinājumus, kas sekmē efektīvu resursu izmantošanu. Lai veicinātu pārmaiņas enerģētikas nozarē un padarītu mūsu pasauli tīrāku, Fortum vēlas cieši sadarboties un iesaistīt šajā procesā klientus un sabiedrību kopumā. Šobrīd Fortum ir darba devējs vairāk nekā 8 000 profesionāļiem Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, Polijā, Indijā un Krievijā. 2018. gadā mūsu pārdošanas apjoms sasniedza 5.2 miljardus eiro un 57% no saražotās elektroenerģijas tika saražota, neradot CO2 izmešus. Fortum akcijas ir iekļautas Nasdaq Helsinki biržā. www.fortum.com