Jelgavā noslēgusies “Fortum” rīkota Ziemassvētku eglīšu vākšanas akcija

Jelgavā ir noslēgusies “Fortum” rīkotā akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”, kura norisinājās laikā no 2020. gada 3. līdz 14. janvārim, kad stāvlaukumā pie “Fortum” biomasas koģenerācijas stacijas Rūpniecības ielā 73A, Jelgavā, bija novietots speciāls šķeldas konteiners, kurā iedzīvotāji varēja atstāt savas svētku eglītes. Akcijas laikā ar svētku eglītēm tika piepildīts 34m3 liels šķeldas konteiners, kas tagad ir nogādāts pie šķeldas ražotāja, kur tām ļaus izžūt, lai pēc tam sašķeldotu un varētu izmantot par kurināmo.

“Paldies visiem jelgavniekiem, kuri atsaucās aicinājumam izmantot svētku eglītes lietderīgi, nevis izmest tās atkritumos. Mēs esam gandarīti par savākto daudzumu un kaut arī siltumenerģijas izteiksmē tas ir neliels apjoms, akcijas mērķis – rūpēties par apkārtējo vidi, saudzīgu resursu izmantošanu un parādīt arī pavisam vienkāršas pārstrādes iespējas - ir sasniegts, “ stāsta Ingus Kaprāns, Fortum biomasas koģenerācijas stacijas vadītājs. 

 Akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu” norisinājās pirmo gadu. Tās idejas  autori ir paši jelgavnieki, kuri siltumapgādes uzņēmumam bija jautājuši, vai “Fortum” biomasas koģenerācijas stacijā būtu iespējams pēc svētkiem nodot eglītes. Šogad uzņēmums iedzīvotāju ierosinājumam atsaucās un, iespējams, līdzīga akcija tiks rīkota arī nākamajā gadā.