„Fortum” piedāvā ēnošanas iespējas “Ēnu dienā 2020”

Šogad, 12.februārī, „Fortum”  jau desmito reizi piedalīsies populārajā karjeras izglītības akcijā Ēnu diena, sniedzot skolu jauniešiem iespēju iepazīties ar dažādām profesijām, kuras ir nepieciešamas mūsdienīgā enerģētikas uzņēmumā. Jauniešiem būs iespēja ēnot biomasas koģenerācijas stacijas operatorus, elektroinženieri, procesu inženieri, integrētās vadības sistēmas vadītāju, biomasas kurināmā procesa vadītāju, klientu apkalpošanas speciālistu, personāla vadītāju, siltumapgādes dienesta vadītāju un mārketinga vadītāju.

Ēnu dienas ietvaros skolēniem tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar uzņēmuma darbību, iziet paplašinātās programmas ekskursijā pa biomasas koģenerācijas staciju, kā arī ēnot savu speciālistu, lai uzzinātu vairāk par konkrēto specialitāti, pienākumiem un uzdevumiem starptautiskā enerģētikas uzņēmumā.

„Fortum” ir centralizētās siltumapgādes sistēmas operators Jelgavā kopš 2008. gada, kur uzņēmums nodrošina siltumapgādi 16 000 mājsaimniecībām, kā arī skolām, bērnudārziem, pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem. 2013. gadā „Fortum” Jelgavā atvēra pirmo lielas jaudas biomasas koģenerācijas staciju valstī, kas ir atzinīgi novērtēta arī Eiropas Komisijas izdotajā ziņojumā “Ceļā uz ilgtspējīgu Eiropu līdz 2030. gadam”. Biomasas koģenerācijas stacija ir sekmējusi Zemgales reģiona attīstību, radot darbavietas kvalificētiem un talantīgiem enerģētikas nozares speciālistiem – enerģētikas inženieriem, elektriķiem, ķīmiķiem, automatizācijas, vides un IT speciālistiem. Šobrīd „Fortum” Latvijā ir darba vieta 68 darbiniekiem, no kuriem 30 darbinieki strādā biomasas koģenerācijas stacijā Jelgavā. Koģenerācijas stacija ir radījusi arī ap 300 netiešajām darbavietām kurināmā piegādes ķēdē un citu pakalpojumu sniegšanā. Kopš 2018. gada “Fortum” strādā arī Daugavpilī, kur nodarbojas ar siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu.

Pieteikties ēnošanas vakancēm "Fortum" var šeit: https://enudiena.lv/apskatit/enu-devejs/483