„Fortum” pabeidz Daugavpilī strādājošo “Fortum” uzņēmumu reorganizāciju

2019. gada 19. augustā LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēta  Daugavpilī strādājošo “Fortum" uzņēmumu reorganizācija, kuras rezultātā apvienoti trīs Fortum uzņēmumi, kuri nodarbojas ar enerģijas ražošanu. Apvienoto uzņēmumu jaunais nosaukums ir SIA “Fortum Daugavpils”. SIA “Fortum Daugavpils” turpinās piegādāt siltumenerģiju Pašvaldības akciju sabiedrībai “Daugavpils Siltumtīkli”, kā arī turpinās pildīt visas citas līdzšinējās līgumsaistības ar piegādātājiem un sadarbības partneriem.

“Daugavpilī strādājošo Fortum uzņēmumu apvienošana ir loģisks solis, lai padarītu to darbību efektīvāku. SIA “Fortum Daugavpils” prioritāte joprojām būs siltumenerģijas ražošana un piegādāšana Pašvaldības akciju sabiedrībai “Daugavpils Siltumtīkli”, kuru tālāk saņem apmēram 40% daugavpiliešu. Mēs augstu vērtējam līdzšinējo sadarbību ar Pašvaldības akciju sabiedrību “Daugavpils Siltumtīkli”, kā arī ar pārējiem sadarbības partneriem, un turpināsim pildīt visas līdzšinējās saistības. Fortum  Latvijā strādā jau divpadsmit gadus un ir uzticams ilgtermiņa sadarbības partneris un investors,” stāsta Andris Vanags, Fortum biznesa vadītājs Latvijā. “Mēs esam pārliecināti, ka mums ir gan nepieciešamās zināšanas, gan pieredze, lai Daugavpils reģionā veicinātu enerģētikas nozares attīstību.”

2018. gada 7. februārī SIA “Fortum Latvia” parakstīja Kapitāla daļu pirkuma līgumu par īpašumu iegādi Daugavpilī, tostarp par SIA “BK Enerģija”, SIA “Energy & Communication” un SIA “Sprino” kapitāla daļu iegādi 100% apmērā.

Latvijā “Fortum” strādā kopš 2007. gada. Kopš 2008. gada Fortum” ir centralizētās siltumapgādes sistēmas operators Jelgavas pilsētā. 2013. gadā Fortum” nodeva ekspluatācijā Jelgavas biomasas koģenerācijas staciju, kas ir pirmā lielas jaudas biomasas koģenerācijas stacija Latvijā un spēj nodrošināt līdz pat 85% no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas.