Fortum nodaļa Charge & Drive un Plugsurfing apvieno spēkus

Fortum nodaļa Charge & Drive un Vācijas jaunuzņēmums Plugsurfing ir apvienojuši spēkus, lai kopīgi sniegtu pakalpojumus elektroauto vadītājiem. Fortum ir iegādājies Plugsurfing GmbH īpašumtiesības, lai pilnveidotu un padarītu ērtāku klientiem sniegto pakalpojumu. Puses ir vienojušās darījuma vērtību neatklāt.

Plugsurfing ir pazīstams kā Eiropas vadošais neatkarīgais uzlādes pakalpojuma sniedzējs elektroautomobiļiem. Tā inteliģentā lietotne ar uzlādes un maksājumu veikšanas iespējām ir ērta gan uzlādes punktu, gan elektroauto īpašniekiem. Plugsurfing mūsdienīgajam, mākoņserverī bāzētajam elektroauto uzlādes risinājumam uzticas lielākie auto ražotāji un līzinga kompānijas.

Plugsurfing ir jaunuzņēmums, kas radies Berlīnē, un ir viens no nedaudzajiem, kas ir sekmīgi pārvarējis Eiropas fragmentētā auto uzlādes tīkla izaicinājumus. Jau šobrīd uzņēmums apkalpo 50 000 elektroauto vadītājus un vairāk nekā 200 uzlādes tīklus, piedāvājot iespēju auto uzlādēt vairāk nekā 65000 uzlādes vietās 24 Eiropas valstīs. Plugsurfing ir vitāli svarīgs pakalpojums auto uzlādes tīklam, jo tas piesaista vairāk elektroauto vadītājus un samazina klientu izmaksas.

"Mūsu mērķis ir padarīt ērtu elektroauto un uzlādes staciju izmantošanu, kā rezultātā pasaule kļūtu tīrāka. Fortum nodaļa Charge & Drive kopā ar PlugSurfing var daudz labāk apkalpot gan elektroauto vadītājus, gan auto ražotājus. Pirmais uzdevums ir padarīt Ziemeļvalstu Charge & Drive uzlādes tīklu pieejamu PlugSurfing lietotnē.  Mūsu mērķis ir uzlabot elektroauto vadītāju piekļuvi uzlādes tīklam, pārvietojoties no vienas valsts uz citu," stāsta Rami Sivari (Rami Syväri), Fortum Charge & Drive viceprezidents.

Fortum Charge & Drive ir vadošais uzlādes tīkls Norvēģijā – valstī, kurā ir visvairāk elektroautomobiļu uz vienu iedzīvotāju, kā arī galvenokārt attīsta uzlādes tīklu Ziemeļvalstīs, kur jau šobrīd apkalpo 75000 reģistrētus lietotājus un 1700 uzlādes vietas. Starptautiskā mērogā Charge & Drive piedāvā plašu mākoņpakalpojumu servisu, kas ļauj uzlādes staciju operatoriem vadīt uzlādes vietas attālināti. Šobrīd mākoņserverī balstīto risinājumu izmanto neskaitāmi uzlādes tīkli 17 valstīs.  

Pievēršoties e-mobilitātes pakalpojumu attīstīšanai, Fortum Charge & Drive ir pieņēmis lēmumu neturpināt iepriekš izziņoto plānu kļūt par investoru Eiropas Savienības ātrās uzlādes projektā.   

Fortum Korporācija                                                                
 

Papildu informācija: 
Fortum Charge & Drive: Rami Syväri, Viceprezidents, tel.: +358 40 7095566

e-pasts: rami.syvari@fortum.com

PlugSurfing: Adam Woolway, Līdzdibinātājs, tel. +49 172 8106005

e-pasts: adam.woolway@plugsurfing.com

 Plugsurfing
Plugsurfing sniedz e-mobilitātes pakalpojumus kopš 2012.gada, nodrošinot lietotājiem piekļuvi uzlādes stacijām visa Eiropā. Šobrīd Plugsurfing savieno  50000 elektroauto vadītājus un 200 uzlādes tīklus, nodrošinot piekļuvi vairāk nekā 24 Eiropas valstīs. Uzņēmums atrodas Berlīnē un ir darbavieta 15 pakalpojuma attīstības un pārdošanas profesionāļiem.

Fortum
Fortum ir viens no vadošajiem enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, kas ražo tīru enerģiju un nodrošina savus klientus ar siltumenerģiju, elektroenerģiju, dzesēšanu, kā arī piedāvā viedus risinājumus efektīvai resursu izmantošanai. Lai veicinātu pārmaiņas enerģētikas nozarē un padarītu mūsu pasauli tīrāku, Fortum vēlas cieši sadarboties un iesaistīt šajā procesā klientus un sabiedrību kopumā. Šobrīd Fortum ir darba devējs vairāk nekā 9 000 profesionāļiem Baltijas un Ziemeļvalstīs, Polijā, Indijā un Krievijā. 2017.gadā pārdošanas apjoms sasniedza 4,5 miljardus eiro. Fortum akcijas ir iekļautas Nasdaq Helsinki biržā. www.fortum.com